Skip to main content

Dikkat Çekici İçerik Pazarlama Taktikleri

Kimse mükemmel değildir, ancak aşağıdaki beş faktör içerik stratejinizde sorunlar yaratıyor olabilir. 

Aşırı tanıtım yapıyorsunuz

İçerik pazarlamasının amacı, okuyucularınızın güvenini kazanmaktır. Gün boyu insanlar reklamlarla baş başa kalmak istemiyor. En son istedikleri şey, bir blog yazısı okumaya ve bir şeyler öğrenmeye çalışırken başka bir reklamla karşılaşmaktır

İçeriğinizde, okuyucularınızı sizden bir şeyler almaya teşvik eden bir dil kullanmaktan kaçının. Okuyucularınıza neden sizden bir şeyler almaları gerektiğini göstermeyi deneyin. Ürününüzün veya hizmetinizin en iyisi olduğunu söylemek yerine, kazandığınız ödüller gibi fırsatlar hakkında konuşun. 

Olumsuz SEO kullanıyorsunuz.

Web sitenizi uygun bir şekilde incelemeye gerek kalmadan oluşturmak ve yönetmek için birini işe alırsanız, bu durum bazen sizin bilginiz olmadan gerçekleşebilir. Bir sayfa okuyucuda değeri olmayan bağlantılar içeriyorsa, yinelenen sayfalara veya gizli yönlendirmelere sahipse veya sürekli olarak bir rakibe bağlanıyorsa, bu sitenin olumsuz SEO kullandığını söyleyebilirsiniz.

Kendi içeriğinizi oluşturuyorsanız, eklediğiniz her bağlantının bir amaca hizmet edip etmediğini kendinize sorarak SEO sorunlarını önleyebilirsiniz. Kullandığınız anahtar kelimeler içerik için yararlı mı, yoksa arama motorunda öbne çıkmaya çalışmanın bir yolu mu? 

Kitlenizi görmezden geliyorsunuz

İçerik oluştururken, kiminle konuştuğunuzu ve içeriğinizden ne elde etmelerini istediğinizi düşünmeniz önemlidir. Hedef kitlenizi ve ürün veya hizmetiniz hakkında ne öğrenmek istediklerini düşünün. Kitlenizin kim olduğunu, hangi içerikle ilgilendiğini ve onları en iyi şekilde nasıl hedefleyebileceğinizi bulmak için yardıma ihtiyacınız olursa, bize danışın.

Ayrıca, satış görüşmelerinde potansiyel müşterilerinizin hangi gerçek soruları sorduğunu öğrenin. Bunlar içeriğinizin ele alması gereken konular.

Aşırı kısa veya çok uzun içerik yayınlamak

Içeriklerinizin, okuyucularınızın kendilerini memnun hissetmeleri ve bir şeyler öğrenmeleri için yeterli bilgi sağladığından emin olun. Diğer yandan, başa çıkabildiklerinden daha fazlasını sunmayın. 

İçerik için tek bir “doğru” uzunluk yoktur. İçeriğinizin açık, net ve okunması kolay olduğundan emin olmaya odaklanın. Ele aldığınız konu daha fazla ayrıntıya girmenizi gerektiriyorsa, bunun daha uzun biçimli bir içerik olmasına izin verin. 

Performansınızı ölçmüyorsunuz

Web sitesi olan herkes Google Analytics’e dikkat etmelidir. Bir pazarlama otomasyonu platformu kullanıyorsanız, başarılı uygulamaları geliştirmek ve başarısız olanları karıştırmak için neyin iyi performans gösterdiğini takip ettiğinizden emin olun.

2023 Dijital

Pazarlama Planı

Markanızın verimliliğini ve kârını dijital pazarlama ile artırın. Şimdi ücretsiz indirin.

2023 Dijital

Pazarlama Planı

Markanızın verimliliğini ve kârını dijital pazarlama ile artırın. Şimdi ücretsiz indirin.

Ömer Ertaş VIP List

Yenilik, gelişme ve duyurulardan haberdar olabilimeniz ve geniş bir ağa bağlı kalmak için eposta listemize mail adresinizi kaydedin.

Caferağa Mah. Nazmi Bey Sok.
No:5 Kat: 5 Daire: 10 Kadıköy İstanbul

0216 606 0 733   |   0532 065 28 02 

 bilgi@omerertas.com