Skip to main content

İNTERNETTEN MÜŞTERİ BULABİLMEK İÇİN ARAMA MOTORLARI NEDEN ÖNEMLİ?

İnternette başarılı olmanın ilk kuralı şüphesiz bulunabilir olmaktır. Ancak iş arama motorlarında bulunmak ve sitenize hit çekmek olunca ziyaretçi kazanmanın birçok yolu bulunmaktadır. Arama motorları yeni potansiyel müşteriler kazanmanız için hazine niteliğindedir. Kendinizi bir düşünün, eğer eviniz için yeni bir sehpa almak isterseniz ilk olarak  ne yaparsınız? Elbette milyonlarca insanın yaptığı şeyi. İnternete bakıp sehpaları incelersiniz. İşte internetten müşteri bulabilmek için arama motorlarının böyle bir önemi var. Eğer arama motorlarında üst sıralarda değilseniz müşterilerin ilgisini çekemezsiniz. Çünkü çoğu internet kullanıcısı ilk sayfanın ilerisine bile gitmiyor. Bu bağlamda arama motoru optimizasyonu (SEO) da büyük önem taşıyor.

SEO bir çevrimiçi pazarlama kampanyasının en önemli bölümlerinden biridir. Yeni müşteriler bulabilmek için öncelikle SEO uyumlu bir web sitenizin olması gerekmektedir. Arama motoru optimizasyonu için birçok temel kural vardır. eğer site içi ve dışı SEO konusunda başarı sağladıysanız yeni müşteriler bulmakta zorlanmazsınız. Diğer yandan müşterilerinizi çekmek için özgün içerikler oluşturmanız, çarpıcı başlıklar kullanmanız veya kampanyalar yapmanız gerekebilir. İnternet dünyasında sosyal medya diye bir mecra bulunuyor ve bu mecra sayesinde de kolaylıkla yeni müşterilere ulaşabiliyorsunuz. Web siteniz arama motorlarında ilk sırada çıkmayabilir, ancak başarılı bir sosyal medya hesabı ilk sırada çıkacaktır. Bu nedenle arama motorlarının yeni müşteri çekmekteki etkisiyle beraber sunduğu hizmetlerden de yararlanmanız çok önemlidir.

Arama motorlarının birbirinden farklı araçları vardır. Bu araçlar pazarlamada işe yaramaktadır. Örneğin reklam kampanyalarını yönetmeye imkan veren AdWords aracı gibi araçlar müşteri çekmenize büyük ölçüde yardım etmektedir. Kendi reklam kampanyalarınızı oluşturarak düşük maliyetle yüksek verim almak arama motorları araçları ile mümkündür. Bu nedenle yeni müşteriler bulabilmek için arama motorları büyük önem taşımaktadır. Markanız için bir yol haritası oluştururken online stratejinizi belirlemeyi unutmamalısınız.

2023 Dijital

Pazarlama Planı

Markanızın verimliliğini ve kârını dijital pazarlama ile artırın. Şimdi ücretsiz indirin.

2023 Dijital

Pazarlama Planı

Markanızın verimliliğini ve kârını dijital pazarlama ile artırın. Şimdi ücretsiz indirin.

Ömer Ertaş VIP List

Yenilik, gelişme ve duyurulardan haberdar olabilimeniz ve geniş bir ağa bağlı kalmak için eposta listemize mail adresinizi kaydedin.

Caferağa Mah. Nazmi Bey Sok.
No:5 Kat: 5 Daire: 10 Kadıköy İstanbul

0216 606 0 733   |   0532 065 28 02 

 bilgi@omerertas.com